Pětihvězdičkové hodnocení pro MX-30

Pětihvězdičkové hodnocení pro MX-30

Plug-in hybrid Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV získal maximální počet pěti hvězdiček od organizace Euro NCAP. Vynikající výsledky bateriového elektromobilu MX-30 e-Skyactiv EV z roku 2020 nyní oficiálně platí i pro variantu plug-in hybrid.

Obě verze MX-30 si vedly výtečně ve všech čtyřech kategoriích Euro NCAP:

  • dospělá posádka – 91 %,
  • dětská posádka – 87 %,
  • zranitelní účastníci silničního provozu (tedy chodci) – 68 %,
  • asistenční bezpečnostní systémy – 73 %.

Kromě toho oba vozy dosáhly maximálního počtu bodů v bočních nárazových zkouškách a také v crash testech hodnotících ochranu šestiletých i desetiletých dětí při čelním i bočním nárazu.

Za tímto skvělým výsledkem stojí tři hlavní faktory: nejnovější systém Skyactiv Vehicle Architecture s pevnou, ale lehkou karoserií se zvýšenou schopností absorbovat nárazy; široká škála vyspělých bezpečnostních technologií i-Activsense, která řidičům pomáhá rozpoznat možná nebezpečí a snížit pravděpodobnost poškození nebo zranění; vysoká úroveň ochrany chodců, která zmírňuje následky případné kolize se zranitelnými účastníky silničního provozu.

Mazda soustavně pracuje na vylepšování bezpečnosti v rámci firemní strategie Mazda Proactive Safety. K bezpečí při jízdě novým modelem Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV přispívá i špičková jízdní dynamika, za níž stojí technologie Skyactiv. Bezpečná jízda je tak jednodušší a výrazně se tak snižuje riziko nehod, přičemž tradiční požitek z jízdy zůstává.